Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koszatniczka i suseł Richardsona
Zaglądacz

Nurtuje mnie jedno pytanie. Jak wiadomo, koszatniczki lepiej czują się mając towarzysza swojego gatunku. Susły jeszcze gorzej znoszą samotność. Mam zatem pytaniem - czy ma sens hodowanie obu tych zwierząt razem? Prosiłbym, aby odpowiedzi udzieliła mi osoba która zna bardzo dobrze oba te gatunki. Koszatniczkę kiedyś miałem, nie mam natomiast zbyt dużej wiedzy na temat hodowli susłów. Zasadniczo chodzi mi o trzy kwestie:

1) Czy zwierzęta te nie będą względem siebie agresywne?
2) Czy suśli kolega zastąpi koszatniczce w pełni towarzystwo innego osobnika z tego gatunku (i vice versa)?
3) Jak wygląda sprawa diety obu gatunków? Spodziewać się należy, że mieszkając w jednej klatce będą się dzielić pokarmem, który tam znajdą, ciężko będzie je zmusić do jedzenia z osobnych misek albo obgryzania wyłącznie swojej kolby. Stąd pytanie - czy suseł i koszatniczka mogą jeść to samo.

Koszatniczka nie jest szczególnie popularnym gryzoniem w naszym kraju, a hodowla susłów w Polsce jest już zupełnie marginalna, jednak mam nadzieję że mimo to znajdzie się osoba, która będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytania.

Tytuł: Re: Koszatniczka i suseł Richardsona
Gryzospec
Awatar użytkownika

no więc , nie dajemy dwóch różnych gatunków do jednej klatki :
po 1. mają inną dietę
po 2. to całkiem inne zwierzęta , które potrzebują towarzystwa swojego gatunku.
po 3. koszatniczki mają swoje wymagania ,a te susły na pewno też więc takie karmienie z jednej miski może zaszkodzić obydwóm .

Gryzospec
Awatar użytkownika

Jeśli chcesz hodować oba te gatunki to proszę bardzo pod warunkiem ze dwie koszatniczki w jednej klatce i dwa susły w drugiej innej obcji nie ma. Zadne gatunki nie porozumieja się ze sobą na tyle by zastapic drugiego osobnika tego samego gatunku. Natomiast o karmie musisz poczytac u nas znajdziewsz wszystko, co trzeba o żywieniu koszatniczek, co do susłów watpie, ale możesz pogadac z dream*.

http://jez.pigmejski.glt.pl

Współpracujemy z Fotografem
http://veritas.photography.glt.pl

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Gryzomaniak
Awatar użytkownika

Susły to naziemne zwierzęta i upadek z nawet 60 cm, może skończyć się hm, ciężko. Wrażliwe zęby mają te zwierzątka, o wybicie nie trudno.
Koszatniczka musi mieć wysoką klatkę, więc odpada.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]