Warto zajrzeć Regulamin

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dziwna mysia choroba :/
Zaglądacz

nie moglem znaleźć nigdzie o takim czyms wiec pisze... hmm mianowicie pierwsza mysz obiawy miala takie ze z odbytu leciala jej ropa.. to samo bylo z oczami :/ po krotkim czasie nie ruszala sie prawie w ogóle (!) :/ po jej smierci byla jakas zdeformowana od srodka drugi przypadek byl podobny z malymi roznicami 3 przypadek podobnie miala zaropiale tylko jedno oko z odbytu nie leciala ropa tylko to zdeformowanie i mala ruchliwosc myszy i co najdziwniejsze przy oddechu jak by takie chrzakanie :| nie wiem jak to opisac :/ i najgorsze jest to ze kolejna ma podobne obiawy czyli albo przenosza na siebie chorobe albo cos powoduje to :/ help me please :(

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzuś
Awatar użytkownika

moja mysz miała to samo.Z tymi myszami tak jest.To może być alergia.Jeśli nie to mi wybaczcie.

Obrazek

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

jaka była opinia weterynarza ?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dzikusek

Cytuj:
z odbytu leciala jej ropa

Ropa? Czy ona nie miała rozwolnienia?

Cytuj:
po jej smierci byla jakas zdeformowana od srodka

tzn? Była robiona sekcja? Jak była zdeformowana?

Moim zdaniem może to być wirus Sendai, zabójczy dla myszy i niestety nieuleczalny, albo trudno uleczalny. Niesdtety spotkałem się z nim osobiście, u znajomej. Skończyło się to tym, że całe stado gryzoni trzeba było wyselekcjonować co do jednej sztuki ( nawet te nie wykazujące początkowo objawów w końcu zaczęły chorować), osprzęt wyrzucić, terraria zdezynfekować Lysoformem.

Moja rada-( opócz tego, że warto by znaleźć dobrego weterynarza od gryzoni do konsultacji)- uśmiercić wszystkie myszy, które wykazują jakiekolwiek objawy choroby, męczą się, a nie można im pomóc. Myszy zdrowe są zwykle nosicielami, teoretycznie nawet jeśli nie zachorują, to mogą inne gryzonie zarażać, i to do końca swego życia! Je też bezpieczniej wyselekcjonować. NIE dopuszczać do kontaktu czegokolwiek co miało styczność z chorymi zwierzętami do kontaktu ze zdrowymi gryzoniami, prace przy zakażonych myszach wykonywać w rękawiczkach. Zdezynfekować osprzęt, tego czego się dobrze nie da zdezynfekować- wyrzucić! Poczekać kilka miesięcy przed sprowadzeniem do hodowli innych gryzoni.
Niestety Sendai to tak straszne paskudztwo, że tylko trzeba uważać, aby nie sprowadzić tego do hodowli. Jeśli już jest- to zwykle wszystkie myszy są stracone:((( Może się mylę, ale objawy wskazują, że to może być to...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz

hmm co do cytatow ropa bo było zaschniete i myszka w ogóle (!) nie robila kupki :/ a zdeformowana bo zrobil jej sie wielki garb hmm pituophis a co mam rozumiec poprzez wyselekcjonowanie ?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz
Awatar użytkownika

Ostatnio jesze panuje inna mysia zaraza oprócz Sendai,nikt nie wie co to za choróbsko,niestety też nieuleczalna.

http://bellasouris.blo.pl/

Obrazek

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Dzikusek

Sądzę że robiła na okrągło rzadką... Garb to efekt skrajnego osłabienia.

Wyselekcjonowanie to ładne słowo na wybicie. Myszy chore (a najlepiej wszystkie myszy mające styczność z chorymi także) trzeba humanitarnie uśmiercić, np. zanieść weterynarzowi do eutanazji, bo nie sądzę, żebyś umiał zrobić to samodzielnie... Niestety, ale to dla nich lepsze niż pozwalać im umierać.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ]