Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak nauczyć królika korzystania z kuwety?
Zaglądacz

Czy ktoś może mi poradzić jak skutecznie nuuczyć króliki korzystać z kuwety? Jest to dla mnie duży problem-proszę o pomoc.

Tytuł:
Gryzofan
Awatar użytkownika

Niektorew kroliki po prostu nie chca sie tego nauczyc i nie umieja. Mozesz sprobowac wrzucic do kuwety troche zasiusianego przez niego granulatu, czy tam trocin. Moze zrozumie o co chodzi.

Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

Zalezy dlaczego tak robi. Jesli znaczy w ten sposob tern to pomoze kastracja/sterylizacja. Bobki i iski scieraj chusteczka i wsadz do kuwety (powinien zrozumiec o co chodzi). Postaw kuwete tam gdzie najczesciej sika i jak zrobi siku w kuwetce to daj mu jakas nagrode (kawalek marchewki ale malutki)

Tytuł:
Dzikusek
Awatar użytkownika

bonnie_blue pisze:
pomoze kastracja/sterylizacja. jak zrobi siku w kuwetce to daj mu jakas nagrode (kawalek marchewki ale malutki)

To idiotyzm ! kastrować królika po to żeby nauczył sie robić do kuwety ??
Przecież królik to nie pies! A dawania nagród za wypróżnianie sie ....
NO COMMENT!!!!

Królika nie nauczysz sikania do kuwety. Te zwierzaczki najczęściej sikają w rogach klatki a kupę robią tam gdzie im pasuje.
TEGO JUŻ NIE ZMIENISZ

"Nie ma złych psów... Są tylko źli właściciele"

Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

Masz krolika, ze takie [TFU!] wypisujesz?? Na znaczenie terenu pomaga kastracja. Moj nie znaczy i robi stale do kuwety (sika i bobkuje). Wlasnie przeczytalam, ze nie masz krolika. Wiec sie nie wypowiadaj, bo nie wiesz.

Tytuł:
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Króliki załatwiają się do kuwety ;) ja nigdy ich tego nie uczyłam :/ Stawiałam kuwetę tam gdzie się załatwiał i po problemie. Jednak wydaje mi się, że dawanie nagrody jest zbędne, bo przecież nikt nie będzie stał i czekał aż królik sie załatwi...
Ten temat już wiele razy był powtarzany i za kazdym razem mówiono, że trzeba wkładać kupki do kuwety i królik w końcu zrozumie ;)
powodzenia

Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

Driada pisze:
Jednak wydaje mi się, że dawanie nagrody jest zbędne, bo przecież nikt nie będzie stał i czekał aż królik sie załatwi...

Ja tak oduczylam sikania na łóżko. Po 1,5 roku męczarni zaczelam go zrzucać za każdym razem jak sie już nadstawiał. Kiedy pobiegl do kuwety dawalam mu od razu kawalątek przysmaku, jesli zrobił "coś" w przelocie mowilam do niego surowym tonem. W końcu zrozumial o co chodzi :D

Tytuł:
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jednak mi się wydaje, że królik to nie pies i nie rozumie jak się do niego mówi surowym tonem ;)

Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

Nie chodzi o to co sie do niego mowi, tylko jakim tonem :) Do tego mozesz sie obrazic, poignorowac go troche.
Moze przesadzam, ale po 1,5 roku nareszcie nie musze zakladac foli na lozko i to jest najwazniejsze.

Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

Ja rowniez uwazam ze nagradzanie krolika nie jest zbedne :) mozesz rowniez wlozyc do kuwety np sianko, wtedy kroliczek bedzie czesciej odwiedzal kuwete bedzie czul w niej swoj zapach i bedzie sie do niej zalatwieal :) Staraj sie osiusiane przez niego miejsca wycierac octem ale nie uzywaj dezodorantow to wywola wojne( kroliczek bedzie chcial za wszelka cene zostawic swoj zapach) Pamietaj o tym ze kroliki bardzo zadko bobkuja w jednym miejscu to wymaga duzo zaangazowania i determinacji, ale siusiania nauczy sie bez wiekszego problemu. Zapomnialas dodac w jakim wieku jest kroliczek. I uwazam ze sterylizacja jest bardzo wazna!! To zadna glupia zachcianka, tylko pomaganie naszemu pupilowi:) zastanow sie nad tym :).

Tytuł:
Tuptuś
Awatar użytkownika

Nasza Pusia sie nauczyła zaraz opowiem jak :D jak ją kupiliśmy w zoologiku przyjzałam sie co mieli na spodzie klatki ,,kupiłam taki sam granulat i wysypałam całe dno ,zostawiłam tak dwa dni i obserwowałam w jaki kącik Pusiak sie załatwia ,, poźniej kupiłam trojkątną kuwete i wsypałam do niej granulat włożyłam ją w róg gdzie sikała najczęsciej i tak stała chyba kolejne dwa dni niestety w kuwecie było pusto :? więc sprzątłam z dna żwirek i zostawiłąm tylko w kuwecie reszta podogi jest pusta poza oczywiście miseczką z jedzonkiem :-D no i pomogło a jak zdaży jej sie czasem nasiusiać poza kuwetą , co dzieje sie prawdopodobnie w czasie rujki , to wycieram i czasem kawałek papieru nasączonego tymi siuskami wkładam do kuwety :D tak więc siusia do kuwety < prawie zawsze > a bobeczki są w większości w kuwecie ale i poza nią niestety sie zdażają :-) więc moge zyczyć tylko cierpliwości w nauce :-D pozdrawiam serdecznie :-P
Obrazek

Tytuł:
Bywalec

A gdzie mozna kupic taka kuwete trojkatna jak jest na rysunku uzytkownika ko_da1 bo w moim zoologicznym nie ma odpowiedzcie z gory dzieki
pozdrawiam

Tytuł:
Tuptuś
Awatar użytkownika

musisz poszukac w takim razie w innym zoologiku:) albo w wiekszym miescie jesli jestes z malego miasteczka:) u mnie( w Zielonej Gorze) jest wszedzie.kosztuje ok.14 zl. a jesli nie to poszukaj na allegro:)

Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

W sklepach internetowych lub na allegro szukaj jako kuweta narożna lub kuweta dla fretki.

Nala ['] 28.07.2005-01.09.2008

Tytuł:
Bywalec

dziekuje wam bardzo mi pomoglyscie

Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

Ale jeśli masz możliwość kupienia innej nie koniecznie narożnej (np.kuweta fotograficzna prostokątna lub jakiś pojemnik plastikowy kupiony w markecie) to też sie nadaje. No i żwirek drewniany w srodku to podstawa! :)

Tytuł:
Bywalec

Jaki zwirek ja nigdy o takim niczym nie slyszalam ankabro mozesz mi to jakos sensownie odpisac!!!!pozdrawiam dzieki z gory za odpowiedziec.

Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

Żwirek drewniany to produkt zastępczy za trociny. Trociny roznoszone sa po całym mieszkaniu i pochłaniają zapachów tak dobrze jak żwirek koci. Dla królików i gryzoni polecany jest zamiast żwirku normalnego kociego, zbrylającego się itp. żwirek drewniany. Zrobiony ze sprasowanych odpadów drewnianych. Jest on produktem naturalnym i nie zaskodzi na pewno zwierzakowi. Są żwirki różnych firm, najbardziej polecany jest Cat'sDream lub Cat's Best. Ale jest też Pigwa i inne. Zajrzyj do zoologicznego sklepu i zapytaj o to.

PS. Na prawde powinnaś poświęcić troche czasu na poczytanie w internecie (np.tu na forum lub na stronach, których adresy Ci podawalismy już) na temat tego jak żywić królika, jak sie nim opiekowac itp. Nie zawsze będziemy mieć czas i cierpliwość odpowiadać na pytania już zadawane wcześniej 100razy..... Jest taka opcja jak SZUKAJ....

Tytuł:
Bywalec

to po co mi odpowiadals jak ci sie nie chcialo a ja wiem ile mam czasu poswiecac na to zeby te strony przeczytac i nie musisz sie w tracac dobrA
pozdrawiam batonik

Tytuł:
Bywalec

wlasnie po to tu jestem zeby jak najwiecej sie dowiedziec i tak wiem juz prawie wszystko wiecej na pewno (!) od ciebie ankabro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna