Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stadko
Dzikusek
Awatar użytkownika

Chciałabym sie o cos zapytać. Czy świnka jest taka jak chomik, że z osobnikiem tej samej płci bedzie sie gryzła, czy można trzymać w jednej klastce np. 2 lub wiecej swinek np. dorosłych samiczek i czy sie nie pogryza

Tytuł:
Gryzomaniak
Awatar użytkownika

Jasne, że można świnki trzymać razem, ale oczywiście od maleńkiego. Tzn dorosłe świnki mogą się pogryźć, małe przyzwyczają się do siebie.

Tytuł:
Dzikusek
Awatar użytkownika

Można i trzeba trzymać razem więcej niż jedną świnkę, oczywiście tej samej płci, w przeciwnym wypadku bedziemy mieć samiczki ciągle w ciąży, co wykańcza samiczkę i często prowadzi do śmierci. Świnki tylko trzeba dobierać tak, że jak mamy już dorosłą, to trzeba do niej dokupić młode. Zawsze jedna musi być dominująca. Można kupić (jeśli nie mamy żadnej świnki) np. dużą i małą/małe lub same małe. Najłatwiej uniknąć konfliktów, gdy mamy już jedną samiczkę i ona czuje się pewnie na swoim a dokupujemy jej młodsze koleżanki, które siłą rzeczy się podporządkuje starszej koleżance. Można kupić dwie dorosłe samiczki, jednak prawdopodobieństwo konfliktów jest większe, bo każda będzie chciała dominować i będą kłótnie. Jednak nie są to tak jak u chomików groźne dla zdrowia/życia przepychanki, często groźnie wyglądają i są niemiłe dla opiekuna, jednak niegroźne. Można też kupić dwa samce, tu jednak konieczne jest by były w różnym wieku, tzn dorosły + maluch i dodatkowo, dorosły samiec nie może mieć kontaktu wcześniej z samicą (już jako dorosły). Nie można też nigdzie w pobliżu ich klatki trzymać samicy/samic. Jedynym przypadkiem kiedy NIE MOŻNA trzymać razem świnek to są dwa dorosłe samce, które albo już miały z samicami do czynienia, albo też mają takie w zasięgu wzroku/węchu. Wówczas będą walki na śmierć i życie.
Dla przykładu ja mam 4 samiczki w wieku około odpowienio: 5, 4, 2 i 2 miesiące. Dogadują się bez problemów. 5-miesięczna Księżna dominuje, reszta słucha.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ]