Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: NIEszczurzyca! Czy mozliwa jest ciaza?? #
Tuptuś
Awatar użytkownika

Trzy tygodnie temu kupilam (nie zabijac! :P ) dwie szczurzyce. Byly malutkie (na oko ze 4 tygodnie...), ale plec sprawdzaly dwie panie, ktore podobno sie na tym znaly. Mniej wiecej po tygodniu zauwazylam, ze Grappa ma jakos wyzej ogon, ale olalam to, ufajac wiedzy pan w zoologicznym. Dzisiaj widac w 100%, ze Grappa (a raczej Grapp xP) ma jadra :shock:
Na razie mam jedna klatke, rodzicom o tym nic nie powiedzialam, bo pewnie zaproponuja oddanie szczura :-? (czego naturalnie nie biore pod uwage :mrgreen: ). Po prostu wyciagne kase z ukrycia 8) i pojde do zoologa stac sie nieco biedniejsza :wink:
Ale nie to jest najwiekszym problemem... jak myslicie, czy 7 tygodniowa parka mogla cos skombinowac? Nie zauwazylam niczego podejrzanego.. raczej zwyczajne walki o jedzenie czy terytorium - zadnych innych zblizen.
Z gory dziekuje za odpowiedz, ew. jakies rady!
Pozdrawiam! :)

Tytuł: Re: NIEszczurzyca! Czy mozliwa jest ciaza??
^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Szczury w wieku 4 tyg. osiągają dojrzałość płciową i samiczka już wtedy może zostać zapłodniona przez samca. W wieku 7 tygodni szczury nadal są zbyt młode na rozmnażanie i taka ciąża może skończyć się tragicznie. Dlatego ja na Twoim miejscu natychmiast bym szczurki rozdzieliła. Jeśli nie masz drugiej klatki to chociaż na jeden dzień włożyć jednego szczurka do miski lub wiadra i urządzić mu tam przytulny kącik a jutro na szybko coś wymyślić z klatką, popytać itd.

Pozostawienie szczurków razem na jeszcze jedną noc jest dużym ryzykiem a nie warto bo możesz stracić szczurzynkę, a tego pewnie byś nie chciała.
Dobrze byłoby trzymać szczurki w osobnych klatkach do czasu aż samiec mógłby zostać wykastrowany. Poddać go zabiegowi kastracji i wtedy znów połączyć szczurki. Takie wyjście byłoby najlepsze dla wszystkich.

W zoologicznych najczęściej pracują przypadkowi ludzie, którzy nie znają się na nich dlatego nie powinno się im ufać w 100%.

Tuptuś
Awatar użytkownika

Powiedzialam rodzicom, ze kupuje jutro klatke nowa - "no co ty! przeciez one sa za male, zeby sie cos stalo..." - znawcy sie znalezli :?
Przekaze im to o 4 tygodniach i postaram sie juz jutro szczurki rozdzielic.
Dzieki za odpowiedz :)

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

azbysz, trzymam kciuki żeby samiczka jeszcze nie była w ciąży.

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

kurczę... aż mnie krew zalała co za głupota :/ jacy ludzie pracuja w tych zoologach...
Ja ost bedąc w zoologu opierniczyłam pracownika (to jest duzy zoolog i danego dnia inna osoba ma dyzur przy zwierzetach) dlaczego trzyma samce i samice razem w jednym akwarium jak juz po 4 tyg są zdolne do rozmnazania, a on mi na to, ze sie nie znam i wygaduje głupoty i nie straszyc zwierząt tak sie wkurzyłam, ze naprzeklinałam na niego co nie miara i wyszłam.

Głupi przypadek, azbysz najlepsze wyjscie z tej sytuacji to nie kupować nową klatkę tylko leciec wykastrować samca. Najgorzej bedzie jak mała juz jest w ciązy. Jakbym mieszkała w Lublinie zaraz bym leciała opierniczac sprzedawców bo człowiek ma prawo do pomyłki, ale przepraszam bardzo nie w takiej sprawie!
Napisz co i jak...
oby wszystko skonczyło sie bezciążowo

Dzikusek
Awatar użytkownika

azbysz szkoda bedzie szczurkow bo potem nikt moze nie chciec (ja zawsze chce ale rodzice :?)wtedy pojawia sie problem ja nie chce juz dalej sie wymadrzac bo niestety czesto mi sie to zdarza...
Dlatego zycze aby szczurka nie zaszla w ciaze.

I jedno pytanko: Jesli wykastruje samca to moge go trzymac w jednej klatce razem z samiczka ?

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

koza892, szczurki mają 7 tygodni więc trochę mało na kastracje samca...4 miesiące to odpowiedni wiek.

Z tego co napisała azbysz to kupując szczurka jądra jeszcze mu nie wzeszły także to tłumaczy chociaż troszkę sprzedawcę, jednak mimo to powinien wiedzieć jak rozróżnić samca od samicy w przypadku kiedy samce jeszcze nie mają jąderek. Bardzo często sprzedawcy się tak mylą niestety. Czasami mylą się nawet jak szczury mają jądra :/

Tuptuś
Awatar użytkownika

Dzisiaj kompletnie nie mialam czasu na kupienie klatki, ale jutro zrobie co w mojej mocy, zeby ja kupic :)
Wykastrowanie samca by mi pasowalo, ale skoro 7 tygodni, to za malo - nie mam zamiaru go tak narazac
Wlasnie! Wiecie moze gdzie w Lublinie (lub bliskiej okolicy) mozna w miare tanio i przede wszystkim bezpiecznie wykastrowac szczura?

P.S.
Mimoza stala sie znacznie bardziej towarzyska, nie wiem czy to przez ciaze (moja kocica zawsze byla strasznie przytulasna w tym okresie) czy po prostu sie oswoila (w koncu jest u mnie dopiero trzeci tydzien...)

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

azbysz, rozdziel już dzisiaj szczurki, zostawianie ich na kolejną noc razem jest jak życzenie na to zapłodnienie.
Na pewno masz jakąś miskę albo wiadro w którym możesz zrobić jednemu ze szczurków wygodne legowisko. Z pewnością nic mu nie będzie jak jedną noc spędzi w małym "pomieszczeniu".

Na Twoim miejscu już wczoraj bym szczury rozdzieliła...nie ryzykuje się życiem zwierzaków tylko dlatego że my nie mamy czasu. Jestem w stanie zrozumieć że miałaś inne zajęcie i nie mogłaś iść po klatkę, ale trzeba w takim razie inaczej sobie poradzić.

Tuptuś
Awatar użytkownika

Em.. no.. dobrze, schowam go w jakies wiadro xP

EDIT:
Szczury sa juz rozdzielone. Mam nadzieje, ze szczuras nie ucieknie ze zrobionej przeze mnie konstrukcji xP
(A tak na marginesie - chyba maja sie ku sobie :P :wink: )

Tuptuś
Awatar użytkownika

Wydalam kolejna kupe kasy i szczury siedza juz w oddzielnych klatkach :)
Tylko... dotad byli razem, a teraz siedza oddzielnie, wiec pewnie beda sie czuc samotnie... czy jesli ich pilnuje, to moga razem biegac?

Dzikusek
Awatar użytkownika

azbysz, ale wystarczą ułamki sekundy, żeby szczura znowu zaszła w ciążę.. Na twoim miejscu wykastrowałabym samca :-) Trzymanie dwóch stad [czyli minimum dwie baby i dwaj faceci] jest naprawdę ryzykowne.

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Schiź, ale szczurek jest za młody jeszcze żeby go kastrować :)
azbysz, napisała że pomyśli nad kastracją samca do czasu aż on osiągnie odpowiedni wiek żeby można było zabieg przeprowadzić

Możesz je puszczać jednocześnie jednak musisz cały czas mieć je na oku i być czujną bo na prawdę nie trzeba wiele.

W chwili obecnej najważniejsze jest to żeby nie okazało się że szczura jest w ciąży.

Tuptuś
Awatar użytkownika

Tak zrobie! Ale przeciez przez te dwa miesiace (podobno powinien miec ok. 4 miesiecy) bedzie im strasznie smuuutno :sad: :roll:

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

azbysz, jeśli będziesz poświęcała im dużo czasu i pozwalała im pobiegać w Twojej obecności razem to nic im nie będzie.
2 miesiące to nie wieczność :) szybko zleci.
Ty w tym czasie poodwiedzaj weterynarzy w swojej okolicy, popytaj i dowiedz się wszystkiego o kastracji :)

Dzikusek
Awatar użytkownika

kasia_123 pisze:
Schiź, ale szczurek jest za młody jeszcze żeby go kastrować :)

A, no to bardzo przepraszam, jak zwykle nie doczytałam ;)

Tuptuś

nie tylko Twoi zoolodzy się pomylili.. ja zamiast dwóch facetów dostałam dwie babeczki :) choć i tak za małą zjebke dostały po 2 tygodniach jak było już na 100% wiadomo, że to babeczki :)

2 miesiące to niedługo :) przeżyją ;]

Tuptuś
Awatar użytkownika

Tja... w koncu z moja boska osoba nie mozna sie nudzic! :D

Tuptuś
Awatar użytkownika

Mimoza raczej nie jest w ciazy, ale pojawil sie kolejny problem.
Po rozdzieleniu (nie wiem czy ma to jakis zwiazek z tym faktem) Grapp zrobil sie bardzo agresywny(wyskoczyl :shock: spod bluzy i rozgryzl mi warge). A jak juz nie mial kogo ugryzc, to postanowil przynajmniej wygryzc mi dziure w bluzce. Rodzice kazali oddac go do sklepu... (jesli nie oddam, to tata sie go pozbedzie :? :cry: )

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

azbysz, mnie też szczurek nie raz ugryzł w wargę bo młode szczury tak mają...jeśli poczują zapach jedzenia to chcą to zjeść i stąd mogło się pojawić to ugryzienie. Dziury w bluzce to też norma...to są gryzonie więc sama nazwa wskazuje że dużo rzeczy gryzą a tym samym niszczą....ja już nie liczę ile jest dziur w moich ubraniach, przegryzionych kabli, dziur w kanapie, w tapetach, ile mam pogryzionych listw podłogowych itd.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna