Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój chomik umiera ! ;(
Bywalec
Awatar użytkownika

Cześć. Mój chomik umiera .... ma juz ok.2 lata, ma ropiejącą dziurke w brzuchu i na lapce ma takiego jakby guza, taką dużą kulkę która, tak jakby, jest zrobiona z takich innych małych, z takich jak sa na języku tylko ze twardych! Jeszcze żyje i oddycha ale zaczyna coraz dluzej spac i za kazdym razem jak do niego patrze to mam wrazenie ze juz sie nie obudzi. to przykre uczucie... ;( Czy ktos moze wie co mu jest ?? Jest cudownym chomikiem..... nie chce go stracić ! ;(( pozdrawiam ;(

Tytuł: Re: Mój chomik umiera ! ;(
^Profesjonalista

Trzeba się pogodzić z tym, że ma około 2 lat :(. Z tymi objawami nie wiem co ci poradzić.

Gryzomaniak
Awatar użytkownika

Trochę się zgadzam z the__dark'iem , ale nie do końca. Możesz pójść z tym do weterynarza, ale nie jestem w stanie Ci po wiedzieć, czy on ci coś pomoże. Trzymam kciuki.

Rozgryziony
Awatar użytkownika

Szybko, spiesz do weta!!!!!!!To moze okazac sie jakas powazna infekcją,ale co z tego ze mial 2 lata!Moj mial raka,w sklepie zapewnial ze taki mlodziutki,a okazalo sie ze ma ok.4 lat!

P.S Jestem dziewczyna,tylko mam taki nick.[code][/code]

^Ekspert
Awatar użytkownika

Nie ma już sensu iść do weterynarza. Zastrzyk może okazać się śmiertelny.
Nie wyleczysz guza ani tej gulki ropnej bo chomik jest za mały. Ja bym go uśpiła i zakończyła jego cierpienie...

Brykacz
Awatar użytkownika

niestety, tak bywa. Kiedyś kupiłam dżungarka. Miałam go pare miesięcy i pewnego dnia już się nie obudził. Nie miał żadnych objawów niepokojących. Tylko ten wiek... niestety chomiczki żyją krótko i decydując się na ich zakup trzeba o tym pamiętać.

Zabierz swojego jak najszybciej do weterynarza, objawy nie są błahe.
Tylko jeśli jest to coś poważnego to musisz liczyc sie z tym, że takie malutkie i delikatne zwierzątko może nie przeżyć już zbyt dużo.

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Do weterynarza możesz pójść, ale na trudne i bolesne dla chomika leczenie się nie zgadzaj. Nie ma sensu. Tak zawsze jest; coś się rodzi i coś umiera. Nic nie poradzisz, widać tak ma być i tyle... Zapewnij mu dobre ostatnie chwile życia i niech odejdzie w spokoju. A ty się aż tak nie martw. :)

Gryzak
Awatar użytkownika

Ropiejąca dziurka w brzuchu? To raczej nie starość, a jakaś choroba bądź uraz. Jednak chomiczek jest już stary, więc wątpię, żeby weterynarz mógł pomóc. Dla gryzonia wizyta u weterynarza jest bardzo stresująca i nieprzyjemna. Ew. możesz pójść do weta sama i poprosić np. o coś przeciwzapalnego/przeciwbólowego (np. do wkroplenia do poidła) żeby było mu lżej.

Bywalec
Awatar użytkownika

To nie wyglada tak jakby go bolało.... na ta ropiejaca dziurke wet przepisal mi Detromecyne i smaruje mu to. co do guza to chyba troche mu to przeszkadza bo to jest tak na stopie ;(( Teraz jeszcze szynsztl mi sie rozchorowal i mam co chwile kursy do weta. musze jej jakis plyn ze strzykawki podawac . a potem jak Shilla (szyl) sie wysika po tym lekarstwoe to w calym domu smierdzi stara ryba ! nie przyjemne

Gryźnięty
Awatar użytkownika

ja mysle ze powinienes pojsc do weta. twoj chomiczek sie meczy i sam nie jestes w stanie mu pomoc. nie ma sensu siedziec i czekac na koniec, moim zdaniem juz lepiej zeby wet go uspil. a moze okaze sie ze nie jest az tak zle? ale nie dowiesz sie tego siedzac z tym biedakiem w domu i patrzac jak mu sie pogarsza. wiem z wlasnego doswiadczenia ze lepiej skrocic cierpienia zwierzatka i je uspic niz zeby ci umieralo na rekach, uwierz mi!

Rozgryziony
Awatar użytkownika

Siwa949 pisze:
To nie wyglada tak jakby go bolało.... na ta ropiejaca dziurke wet przepisal mi Detromecyne i smaruje mu to. co do guza to chyba troche mu to przeszkadza bo to jest tak na stopie ;(( Teraz jeszcze szynsztl mi sie rozchorowal i mam co chwile kursy do weta. musze jej jakis plyn ze strzykawki podawac . a potem jak Shilla (szyl) sie wysika po tym lekarstwoe to w calym domu smierdzi stara ryba ! nie przyjemne

Przykro mi to pisać ,ale jeśli chomik się męczy jedyne co możesz zrobić to uśpić go i mu ulżyć.Detromecyna w tym przypadku nic nie pomoże,a samo smarowanie jest bez sensu.To co Ty nasmarujesz on po chwili wytrze w wiórach.

A co do szynszyla to co mu jest ? jakie ma objawy , jaka diagnoza i jaki płyn dostaje ?

--------------------------------

Gryzofan
Awatar użytkownika

Detreomycyna nic nie da. Miałam tak samo z moim myszoskoczkiem, wet kazał ropną kulkę smarować tą maścią, a to nic nie dawało. Dlaczego? To jest rak, a tamto to tymbardziej. Jedź do weta jak najszybciej i uśpij chomika.
Najważniejsze jest jego dobro, nasz stan emocjonalny jest na drugim planie.
Ja np. jutro jadę z moim myszoskoczkiem, dlatego że ma guz gruczołu zapachowego.. Strasznie nie chcę go usypiać, ale ajk ma się męczyć to wolę to.

Bywalec
Awatar użytkownika

Chyba jutro pojde z nim do weta... smutno ... a z szynszylkiem juz lepiej ;) nie wiem co to za plyn bo mi babka nie powiedziala... ale na serio to lekarstwo smierdzi jak ryba! .. no i jeszcze dostala taki bialo-rozowy zastrzyk

Gryzuś
Awatar użytkownika

Ta "ropiejąca dziura" to gruczoł zapachowy, ktory pojawia się u starszych osobników. Ropieje, bo chomik przestaje o siebie dbać. Pewnie jest też " tłusty" w kilku miescach?
Idź do weta... może coś pomoże. Dawaj mu dużo owoców, warzyw, gotowanych mniej twardych rzeczy- będzie pewnie miał problemy z gryzieniem. Zbieraj mu traw, mleczy i koniczyny, kupuj kaszki i gerberki.

Gruczoł przemywaj rumiankiem, w ogóle całego chomika możesz głaskać wacikiem nasączony rumiankiem, chomik nie jest już zwinny, uwaga żeby ci nie spadł.

Obrazek

Gryzofan
Awatar użytkownika

Paulikum wszystko fajnie, ale rumianek nic nie da w tym przypadku..
Bo skoro mu to ropieje to pewnie też to gryzie, a jak gryzie i ropieje to znaczy, że jest to nowotwór. Wiem, bo mój myszoskoczek miał tak samo. Więc nie ma już co męczyć chomika domowymi eksperymentami, tylko go po prostu uśpić, bo naprawdę będzie się męczył..

Gryźnięty
Awatar użytkownika

consequence, moze sie nie znam, ale moglbys wytlumaczyc dlaczego to nowotwor? moze jest jakies wytlumaczenie, ale poki co ze stwierdzenia ze on to gryzie i to ropieje jeszcze nie wynika ze to rak...
i oczywiscie jeszcze raz radze udac sie do weta NATYCHMIAST bo chomik sie MECZY juz tyle dni z dziura w brzuchu, nie wiem na co ty jeszcze czekasz.

Gryzofan
Awatar użytkownika

Jestem dziewczyną ;p
Oczywiście, już mówię.
Wszystko zaczyna się od tego, że owy gruczoł się 'zatyka' przez nadmierne zaznaczanie terenu i przychodzi zapalenie. Wówczas, gdy my o tym nie wiemy(najwidoczniej ona tego nie wiedziała, ja z resztą też) zwierzakowi zaczyna on coraz bardziej przeszkadzać (bo rośnie) no i zwierzak próbuje sobie go odgryżć. I w chwili, gdy on sobie zaczyna go gryźć itp. pojawia się rak. To jest tylko kwestia czasu..
Więc najlepiej zwierzątko uśpić, ponieważ będzie się męczyć.
Wiem dobrze, bo miałam to samo z myszoskoczkiem..

Gryźnięty
Awatar użytkownika

chodzi o to ze jak on sobie rozpaprze takie miejsce to tam sie rozwija nowotwor? to dziwne... ale slyszalam, ze jak czlowiek ma pieprzyka i go rozdrapuje to moze mu sie zrobic tam czerniak czy jakos tak, ale z nowotworami to chyba nigdy nic nie jest pewne...

Gryzuś
Awatar użytkownika

Zapytałabym weta czy to nowotwór...jak ropieje to nie robi się żadna gulka tylko po prostu jest ropa. Chomika przemywałabym rumiankiem, bo on już sam się nie myje zazwyczaj.

Obrazek

Gryzofan
Awatar użytkownika

palinkum pisze:
Zapytałabym weta czy to nowotwór...jak ropieje to nie robi się żadna gulka tylko po prostu jest ropa. Chomika przemywałabym rumiankiem, bo on już sam się nie myje zazwyczaj.

No zapytać zawsze można, pod warunkiem, że to będzie weterynarz znający się na gryzoniach, a nie taki 'zwykły'. Ja np. najpierw byłam u tego zwkłego i mi powiedział,że on to tak musi być, a jak byłam u tamtego od gryzoni to zobaczył i powiedział: "Guz, myszoskoczek musi zostać zoperowany"
Najlepiej jakbyś zrobiła zdjęcie tego.. A to przemywanie rumiankiem będzie dla niego stresem i nic nie da, tak samo detreomycyna. Z chomikiem do weta, w dodatku jak ma jeszcze goza na łapce, to go lepiej uśpić, bo nie ma już dla niego raczej ratunku..

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna