Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: POMOCY !!! świnka bardzo drapie się i ma ataki jak padaczka
Zaglądacz

WITAM
JESTEM ZAŁAMANA ŚWINKA MOJEJ CÓRCI BARDZO SIĘ DRAPIE I MA ATAKI TAKIE JAK PADACZKA I BARDZO PRZY NICH PISZCZY. BYLAM U WETA POWIEDZIAŁ ŻE TO ALERGIA ZMIENIAŁAM TROCINY NA OWOCOWE ,POTEM NA SIANO TERAZ JEST NA PAPIERZE I DALEJ TO SAMO .
ZMIENIŁAM WETA DOSTAJE STERYDY ,MNIEJ SIĘ DRAPIE ALE ATAKI SĄ DOCHODZI DO 20 NA DOBE ,DO PICIA DOSTAJE VIBOWIT ALE MAŁO PIJE I MAŁO ZJADA.
NAPISZCIE DOMNIE !!!!!!!!!! CO ROBIĆ
MAJKA

Tytuł: Re: POMOCY !!! świnka bardzo drapie się i ma ataki jak padaczka
Nieczynny Administrator
Awatar użytkownika

Czy prosiak ma rany na skorze?
Czy byl ogladany w kierunku pasozytow skóry?
Czy prosiak ma ubytek futra?
Zamiast Vibovitu lepszy jest Juvit lub Cebion. Tym bardziej, ze Vibowit moze powodowac alergie!

Btw z technicznych sprawa mam gorącą prośbę o nie pisanie DRUKOWANYMI LITERAMI.

Gryzofil
Awatar użytkownika

Czytałam, ze trociny zapachowe mogą uczulać, więc lepiej kupić normalne, ale oczywiście z pewnego źródła...

Gryzak
Awatar użytkownika

Aluniek pisze:
Zamiast Vibovitu lepszy jest Juvit lub Cebion.

Aby uszczególowić: "Juvit C", a nie "Juvit Multi".

V.I.P.
Awatar użytkownika

napisz skąd jesteś może będzie można polecić Ci sprawdzonego weta z twojej okolicy.

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Po pierwsze to zmienić weterynarza bo widzę, że pakuje tylko leki, a sam nie wie co leczy...
No i czekamy kiedy odpiszesz, żeby móc ci doradzić z wyborem najlepszego weterynarza w twoim mieście :)

Zaglądacz

weterynarza już zmieniłam raz , teraz byłam 2 razy u tego samego i jutro znowu jedziemy ale nie ma poprawy .moim zdanie to grzybica bo widziałam u was zdięcia .jestem z olkusza woj małopolska moze znacie dobrego weta .
dzięki za odpowiedzi !!!!!!!!!

Nieczynny Administrator
Awatar użytkownika

'Padaczkowe' zachowanie może wskazywać na silny swąd skóry lub właśnie pasożyty.

Miałam świnkę, która miała alergię na Vibowit. Zanim doszliśmy co było przyczyną jej zachowania, miała dwa duże obszary wygryzionej skóry + wstręt przed dotykaniem, tak bardzo miała skórę przewrażliwioną.

Zaglądacz

świniak ma jedną wielką ranne za uchem i brak futra . wydaje mi się ze to się roznosi na kuperek i pyszczek
myśle że nie był oglądany pod względem pasożytów ,padła opinia że to alergia ale skąd te ataki padaczkowe może brak witamin ale pije już 6 dni vibowit i nie ma poprawy

Zaglądacz

napiszcie mi o sterydach w zastrzyku bo świniak dostał dwa przez 6 dni i bez poprawy

V.I.P.
Awatar użytkownika

jeżeli sterydy nie działają to śmiem stwierdzić, że to nie alergia ale vibovit bym odstawiła. Świnka nie syntetyzuje tylko witaminy C więc kup Juwit około 8zł, Cebion około 10zł lub Cevikap około 6zł są to kropelki z czystej witC dla niemowląt i małych dzieci dostaniesz w każdej aptece. Podawaj śwince 1 krople na 100g masy jej ciała codziennie, teraz jak jest chora dawkę możesz zwiększyć nawet dwukrotnie.
Grzyba można stwierdzić pod specjalną lampą UV niektóre grzybki świecą, lub pobierając zeskrobinę dowiemy się dokładnie co to za grzyb i co najlepiej zastosować żeby się go pozbyć. Na własną rękę możesz zastosować np. maść Clotrimazolum (bez recepty) ale zdecydowanie silniejsze są leki weterynaryjne, jeżeli pojawiły się już duże rany świnka powinna otrzymać antybiotyk doustnie.
Jeżeli to świerzbowiec to zazwyczaj podaje się zastrzyki z Ivermectyny co 10 dni aż do całkowitego wyleczenia, są też kropelki bądź zasypki ale tylko u weta.
Zobacz też czy po zwierzaku nic nie łazi, wszoły (małe białe glizdeczki ok 2 mm) też powodują silny świąd, choć z moich obserwacji wynika, że w większości przypadków grzybica nie wywołuje świądu (zawsze reagowałam natychmiast po stwierdzeniu objawów więc może przy silnym zagrzybieniu dochodzi świąd) za to przy świerzbowcu charakterystyczne jest właśnie częste drapanie, wariacje i trzepanie łebkiem.
Pisz co ze świnką

Gryzak
Awatar użytkownika

MAJKA pisze:
jestem z olkusza woj małopolska moze znacie dobrego weta .
dzięki za odpowiedzi !!!!!!!!!

Znalazłam tylko Kraków ew. Katowice - niestety ani Olkusz, ani Trzebinia ani Jaworzno nie figuruje w spisie, z którego korzystam:
http://swinkimorskie.org/polecani_weterynarze.php?m=k
W necie panuje powszechna opinia, że dr Baran z Krakowa jest super specem :)

Zaglądacz

Byłam u weterynarza w czwartek na kontroli zmienił lek w zsatrzyku i powiedział że to bardzo silna alergia. Była już w czwartek bardzo duża poprawa,mniej drapała się i zaczeła więcej jeść. W niedziele byłam na kontroli i dostała zastrzyk ale widzę ,że się pogarsza uprczywie drapie i ataków ma więcej ,we wtorek znowu mam jechać .

Gryzak
Awatar użytkownika

Może jednak trzeba pobrać zeskrobiny ze skóry. Czy lekarz oglądał świniaczka pod taką lampą z niebieskim światłem? Trzeba wykluczyć grzybicę.
Możliwe, że to jednak świerzb. Jednak można przedyskutować włączenie w równoległym leczeniu Tridermu (jest to wprawdzie maść na grzybicę, ale...) Spróbuj zasugerować wetowi.

Zaglądacz

Byłam dziś na kontroli u weta powiedział że jak do soboty nie będzie poprawy to świnika uśpi bo bardzo cierpi ,sterydy nie działają bardzo się drapie i ma ciągle te ataki ( padaczkowe) Kazał go kąpać w nizoralu przez 3 dni .
wet powiedział że ma wszystkie objawy nowotworu przysadki muzgowej, zachowanie Łatka bardzo zmieniło się nie daje się dotykać i przy przedostatnim zastrzyku ugryzł mnie. przestałam mu dawć vibowt bo pisaliście że może uczulać daje mu witamine c.
nie wiem co mam dalej robić i co powiedzieć córce !!!!!!!!!
Wet wygląda na faceta który wie co robi .
szukać innego czy odpuścić ? i nie męczyć zwierza

Gryzak
Awatar użytkownika

MAJKA pisze:
ma ciągle te ataki ( padaczkowe)
wet powiedział że ma wszystkie objawy nowotworu przysadki muzgowej,
szukać innego czy odpuścić ? i nie męczyć zwierza

Hmm, trudna sprawa...
Jeżeli to rzeczywiście są zmiany neurologiczne, a nie skórne, to powiem uczciwie, że ja bym zwierzątka nie podtrzymywała przy życiu, bo jakość tego życia jest (i będzie) niska.
A jeśli chce się mieć radość z posiadania zwierzątka i chce się dać szczęście jakiemuś zwierzątku, to powinny istnieć przynajmniej podstawowe warunki do realizacji tego wzajemnego szczęścia.
Oczywiście to do Ciebie należy ostateczna, niełatwa niestety, decyzja.
A co powiedzieć dziecku? Prawdę: że tak się dzieje w życiu, że czasem są choroby nieuleczalne, że czasem trzeba tak zrobić w imię wyższego dobra, że się starałyście, że to jest ponad możliwości medycyny, że świnka miała kochający domek, że będzie szczęśliwa z innymi zwierzątkami, które odeszły...

I jeszcze taka moja rada, może trochę przedwczesna, ale napiszę: jeśli zdecydujesz się na inną świnkę, zajrzyj na strony Allegro, albo strony ogłoszeń ze zwierzętami. Możesz także wejść na link w moim podpisie (świnki z laboratorium). Ludzie często chcą oddać zwierzątka w dobre ręce. Są to na ogół zwierzątka trochę już odchowane i na ogół wiadomo, czy coś im dolega.
Pozdrawiam serdecznie :)

Zaglądacz

Dzięki za odpowiedź ! Kąpiele w nizoralu złagodziły objawy na skórze i tych ataków ma mniej ,jutro mam jechać do weta i podjąść decyzje ,ale chyba zaczekam bo nie jestem jeszcze gotowa .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]