Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Swinka Morska- zbyt długie zeby tylnie ,nie jedzenie,smutna
Zaglądacz

Moja świnka ma 2 lata jest to samiec.Od 2 tygodni przestał jeść warzyw.Byłem ze świnka u weterynarza dwa dni temu i okazało sie ze ma za długie tylnie zeby.Weterynarz powiedział ze trzeba zrobić zabieg przyciecia tylnich zebów pod znieczuleniem lub pod narkozą.Chciaóbym sie dowiedzieć czy swinka może nie przeżyc narkozy i czy zacznie jeść po zabiegu.Prosze o pilna odpowiedż

:D Pozdrawia Marek

Nieczynny Administrator
Awatar użytkownika

Wyglada to tak - taki zabieg nie trwa dlugo, rach ciach i po bolu. Przy czym bardziej sie go przeprowadza pod narkoza dla wygody wszystkich. Swinka - by sie nie wiercil i nie denerwowal oraz weterynarza, by to wykonal szybko i sprawnie. W takich przypadkach ilosc podawanego srodka jest mniejsza niz np. przy operacjach, przez co jest tez mniej grozna. Mialam swinka, ktory przechodzil ten zabieg i wszystko odbylo sie bez wiekszych problemow.
Jedyne co to :arrow: poniewaz swinka tak dlugo nie je, czy dokarmiasz ja :?: jesli nie, to zacznij, gdyz najgorsze w takiej sytuacji jest zaprzestanie pracy jelit. Moze nie beda to posilki energetyczne, ale lepszy rydz niz nic.
Do picia:
=> herbata z miodem -> nie za mocna, nie za goraca, nie za slodka
=> wode/herbate z glukoza (dostepna w aptece, w proszku)
Do jedzenia:
=> papki gerbera lub bobo-fruta owocowo/warzywne (bez zadnych dodatkow miesnych z drobiu).

Oba podawac ze strzykawki do pysiaka. Dodatkowo papki dobrze jest podawac letnie - dodac odrobine cieplej wody lub w inny sposob ogrzac.
I podawac co 4h lub przynajmniej 3 razy dziennie.

[size=9px][ Dodano: Nie Mar 06, 2005 10:49 am ][/size]
A kiedy sama zacznie jesc? Jak sie jej polepszy lub... jesli przerosniete trzonowce ranily podniebienie lub okolice, wowczas swinka musi przelamac sie psychicznie, ze korzystanie z tych zebow nie bedzie sprawialo jej bolu. Oczywiscie bol najpierw musi ustac.

Powodzenia

Gryzospec
Awatar użytkownika

mój (ś.p) świniaczek też przechodził taki zabieg.... tylko że on musiał mieć przypiłowane tylne zęby bo przy zebach powstało coś ostrego i też nie jadł .... czy po zabiegu bedzie jeść? hmmm.... są przypadki że świnki nie jedzą i trzeba je samodzielnie dokarmiać , są i takie że świnka stara się jeść samodzielnie( moja świnka akurat się starała :) )
tak jak napisał Aluniek świnka raczej bedzie pod narkozą przy zabiegu ( moja też była) a jeżeli i po zabiegu świnka nie bedzie chciała jeść to podawaj jej papki itp. albo popytaj weterynarza co i jak....

pisz co tam u twojej świnki ... :) mamy nadzieje że bedzie ok

Rozgryziony

ćwinkami zajmuje sie od kilku lat i nigdy nie zdażyło mi sie podawać narkozy do zabiegu korekcji zębów przedtrzonowych i trzonowych.Nie mówie ,że kiedyś nie będzie to potrzebne. większośc świnek znosi ten zabieg spokojnie chociaz nie jest on zbyt przyjemny szczególnie dla właściciela.mam takich pacjentów którzy bardzo szybko przyjmują rozwieracz i bardzo ładnie współpracują z lekarzem tzn. nie przeszkadzaja w niesieniu pomocy.Niestety błl jaki sprawiaja przerośnięte zęby oraz poraniony język lub policzki powoduja,ze świnki przestaja pobierac pokarm ze strach przed błlem.Ten stan psychiczny może być tak silny ,że prowadzi często do anoreksji (sama mialam 2 świnki z anoreksja i uwieżcie mi trzeba duzo miesięcy wysiłku własciciela żeby przełamac strach przed bolem). Zgadzam sie ,że taką świnkę trzeba dokarmiać. Na podczątek proponuję sok marchwiowy z rozmoczonymi płatkami zbożowymi, warzywne Gerbery, rozmoczony granulat w soku marchwiowym. Ilość dzienna na dorosłń świnkę to 50 ml podzielone na porcje. Polecam tez Lakcid.Co do miodu to ostroznie lepsza glukoza lub napar z rumianku.Na pewno nie czekac z korekcja zębów!

Brykacz
Awatar użytkownika

i jak tam swinka?????????

wydaje sie ze moja ma to samo...tylko ze wet najpierw przycial przednie (i to za krotko!swinka nie mogla pobierac pokarmu!) i kazal czekac do poniedzialku (to jakies 4 dni) i powiedzial "zobaczymy co bedzie"..."moze to akurat przednie zabki"...nawet jej zabkow nie sprawdzil tylnych:( troche sie martwie o to ze malutko je....ale chyba zawsze cos...jutro ide do tego weta i mu powiem ze stamtad nie wyjde dopoki tylnych nie sprawdzi i nie skoryguje!
napisz koniecznie co z prosiaczkiem!!! :roll:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]