Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy świnka morska pije z poidełka?
Tuptuś
Awatar użytkownika

Hej! Zastanawiam sie czy świnka morska pije z poidełka i czy duża klatka jej potrzebna

Tytuł: Re: Czy świnka morska pije z poidełka?
Rozgryziony
Awatar użytkownika

Tak-świnki morskie piją z poidełka :) Jest to najodpowiedniejsze, gdyż gdyby miały w miseczce ( a wiadomo, że świnki są baaardzo skoczne) to w ciągu paru minut nie byłoby w tym wody tylko same trociny :wink:
A co do klatki to oczywiste , że musi być duża! No chyba, że jak się nie ma dużej klatki to trzeba CODZIENNIE wypuszczać maleństwo przynajmniej na 1 godz. na wybieg (po pokoju, na dwór) . Najlepiej jednak mieć większą klatkę, żeby prosiaczek mógł swobodnie poruszać się po swoim "mieszkanku" i musi mieć dużo miejsca do skakania, harcowania, rozrabiania :wink: :P
Ja osobiście mam bardzo dużą klatkę,bo nie mam czasu na wypuszczanie świnki na wybieg, więc od razu w klatce ma dużo miejsca na bieganie. Dla urozmaicenia można w klatce zrobić hamak lub dodatkowe "pięterko" :) :wink: :mrgreen:
Pozdrawiam :krol: :mrgreen:

Tuptuś
Awatar użytkownika

Dzięki :D POwiecie mi jeszcze jaka musi być temperatura pokojowa,żeby śwince nie było ani za zimno,ani za ciepło.
P.S. Mam rodzeństwo i chciałam aby to była moja świnka a nie wiem czy mój młodszy brat(5 lat) nie będzie próbował jej dawać nic do jedzenia i czy ona rozpozna mój zapach. Moj brat uwielbia zierzęta.. Odpowiedzcie prosze :roll: :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Rozgryziony
Awatar użytkownika

Jak Twój brat będzie chciał dać coś śwince a ona by tego nie lubiła to raczej nie ruszy- a co do zapachu to świnka rozpozna zapach swojego właściciela :D
Mój maluszek jak mnie widzi i czuje to szaleje z radości. A na widok i zapach moich rodziców to się nie cieszy ( no chyba, że Mama niesie mu ogórka- to wtedy wariuje ze szczęścia :D ) . Jak np. mój Tata chce pogłaskać świnkę, a Kubuś nie ma ochoty to albo ucieka do swojego domku albo podgryza :wink:
He, he. Świnki są bardzo sprytne oraz zwinne i jak coś im nie pasuje to naprawdę potrafią narozrabiać :) Jak ja kiedyś pojechałam na Zieloną Szkołę i rodzice opiekowali sie moim maleństwem- to wracam z wycieczki i patrzę- jedzonko z miseczki wysypane, połowa ściółki na dywanie, domek w innej części klatki. Ojoj! Co to był za rozgardziasz! Świnki naprawdę potrafią rozrabiać ;)
A co do temperatury to nie wiem. Ale powiem tak:
nie może być ani za zimno ani za ciepło. Wiem, że niezbyt zrozumiale to napisałam, ale naprawdę nie mam pojęcia :oops:
Ważne , żeby w zimie było cieplutko ( ale nie za gorąco) a w lecie chłodno(ale nie za zimno) . Poszukaj na forum na pewno jest to gdzieś napisane.
P.S z czasem świneczka tak się do Ciebie przyzwyczai , że nie bedzie chciała Cię w ogóle (!) wypuścić.Będzie za Toba piszczeć,kwiczeć i gryźć pręty klatki. Tylko potrzeba czasu na oswojenie i przyzwyczajanie do nowego środowiska

^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Na jedną świnkę potrzebna będzie min. klatka 70x40, a że świnki to zwierzątka stadne (przynajmniej 2) to klatka powinna mieć rozmiar 100x50. Cóz, jakby brat dawał jakieś castka, czy 'ludzkie' jedzenie na pewno nie skończyłoby się to dobrze. Świnki mają deikatny przwód pokarmowy, nawet biegunka może być tragiczna w skutkach.

V.I.P.
Awatar użytkownika

Cóż ja radzę zamiast się zastanawiać troszkę poszukać i poczytać.
Temat zamykam!

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ]