Warto zajrzeć Regulamin

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jedzenie firmy Animals...
Tuptuś

Kupiłam dziś pierwszy raz jedzenie dla koszatniczek z Animalsu. Jedzonko Vitapolu nie bardzo przypasowało moich koszom, więc chciałam się przekonać jak wygląda jedzenie Animalsu, czy jest lepsze czy gorsze. W domu otworzyłam pudełko i oto, co ujrzałam: kolorowe kulki(pewnie chrupki owocowe) były posklejane czymś białym, podobnym do pajęczyny, całe jedzenie stanowiło jedną wielką "kupę". Nie sprawdzając co znajduje się bliżej dna, pokazałam pudełko rodzicom, którzy po obejrzeniu zawartości kazali mi jak najszybciej je wywalić. Najprawdopodobniej pod "pajęczyną" zadomowiły się jakieś robale, nie miałam ochoty ich oglądać :/
Tak więc jedzenie Animalsu kupiłam po raz pierwszy i ostatni...Zresztą nie tylko pokarm podstawowy.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Odp: Jedzenie firmy Animals...
^Profesjonalista
Awatar użytkownika

To przykre, lecz zapewne nie jest to wina producenta, tylko sklepu w, ktorym kupilas pokarm. Byl nieprawidlowo przechowywany. Mi tez sie kiedys zdazylo cos takiego, z tym, ze z kolbami z Vitapolu... Dlatego teraz zawsze przechowuje paragony ze sklepu - w razie czego po jego okazniu pozniej mozna wymienic pokarm na dobry...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Dzikusek
Awatar użytkownika

Ja kiedyś miałam robaki w karmie Animals :/ Mi się wydaje że to wina i producenta i sklepu... Bo już parę osób na tym forum mówiło że miało robaki w karmie Animals... Może nie są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, której w sklepach zoologicznych pełno... Ja wiem jedno- karmy Animals nigdy nie kupię, nawet, jeśli to wina sklepu...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Tuptuś

Ja też już nie :)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Rozgryziony
Awatar użytkownika

też kupiłam robaki w pudełku!!!!!!
można przy kasie otworzyć pudełko i wtedy odrazu wymieniają!!!!

(> <)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... 73/age.png

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

Ciekawe jest, ze to własnie najczęsciej w Animalsie są robaki. Może faktycznie zle zabezpieczają pudełka i w ten sposób bardzo łatwo o zagniezdzenie sie w nich owadów. W kazdym razie to z pewnością wina takze sklepu - bo gdyby w nim przechowywano prawidlowo karmy, to nawet przy byle jakim zabezpieczeniu nie powinno tam byc zadnych robakow.
Poza tym, karma Animals nie jest polecana ze wzgledu na swoj beznadziejny sklad - mnostwo barwionych kulek, przez co potem kosze mają czerwony albo zielonkawy mocz, duzo kalorycznego i niezdrowego dla tych zwierzakow zarcia - po prostu paskudztwo.

"Personne n'a jamais eu l'idée de lire à cheval ; et pourtant, lire bien droit sur ses étriers, le livre posé sur la crinière du cheval ou même fixé à ses oreilles par un harnachement spécial, l'idée te paraît plaisante." Calvino

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
V.I.P.

I właśnie o to chodzi, z tymi kolorowymi kulkami.... są takie kolorowe bo ładnie wyglądają i dzieciom sie bardzo podobają, dzieci też uwielbiają kolorowe chrupki.......

Taka jest prawda....

Tylko nie pomysleli, że nie tylko dzieci mają zwierzęta, dorośli też, a dorosłym te kolorowe kulki już wcale się nie podobają...

Wiecie co moje dżungary robią z takimi kulkami... sikają na nie :D
Malutkie zwierzaczki ale wcale nie takie głupie :D

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
V.I.P.
Awatar użytkownika

Charlotte pisze:
W każdym razie to z pewnością wina także sklepu - bo gdyby w nim przechowywano prawidłowo karmy, to nawet przy byle jakim zabezpieczeniu nie powinno tam być żadnych robaków.

A jak twoim zdaniem wygląda prawidłowe przechowywanie karmy dla zwierząt w sklepie zoologicznym?

Ostatnio zmieniony 18 lut 2006 22:21 przez Chica, łącznie zmieniany 1 raz

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

Jak? W niektórych sklepach na półkach jest brudno, jest wilgoć i ciepło - genialne warunki dla rozwoju robactwa, zresztą pleśni też. Oprócz tego możemy się cofnąć do hurtowni, gdzie często masowo przechowywany towar leży tam długo i także może się tam coś zagnieździć. Nie mówię, że we wszystkich sklepach jest źle trzymana karma, bo i producent jest winny, ale czasem naprawdę jest w nich tragicznie.

"Personne n'a jamais eu l'idée de lire à cheval ; et pourtant, lire bien droit sur ses étriers, le livre posé sur la crinière du cheval ou même fixé à ses oreilles par un harnachement spécial, l'idée te paraît plaisante." Calvino

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
^Profesjonalista

Prawdopodobne jest, że przy etapie pudełkowania karmy, jest ona już zainfekowana lub to pudełko. Nawet nie ma wpływu na to producent, chyba, że jest jakis proces sterylizacji pokarmu, no ale właśnie pudełko....
Tylko jak sama wiele razy praktykowałam, nie ma reguły czy to Animals, Vitapol lub inne karmy, liczy się też przechowywanie przez dany sklep. Wilgoć, brud sprzyja rozwojowi robali, a najważniejsza sprawa to długa data ważności, im dłuższa tym lepiej.To tak jak z jedzeniem dla nas, trzeba patrzeć na daty przydatności na pudełkach...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
V.I.P.
Awatar użytkownika

z mojego doświadczenia moge powiedzieć, że robactwo zdarzyło mi się w Animalsie i sporadycznie w Vitakrafcie.
No cóż na chłopski rozum jak żarcie leży w brudzie to się go nie kupuje, no nie?
Chyba, że ktoś lubi z kurzem, pleśnią, robalami i kłakami itp., albo tak żyje i w sklepie nie zwraca na to uwagi, i nie chodzi mi tylko o sklepy zoo

Ostatnio zmieniony 18 lut 2006 22:22 przez Chica, łącznie zmieniany 1 raz

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzospec
Awatar użytkownika

A ja słyszałam dużo przypadków o robalach w Vitapolu i Vitakrafcie również. Nigdy natomiast nie słyszałam żadnych uskarżeń pod adresem pokarmu w wiaderkach czy workach.
Chica, tu nie chodzi o sam fakt brudu, ale przede wszystkim o wilgoć i ciepło, które są dobrym środowiskiem dla rozwoju bakterii, plesni i owadów.. A w sklepach jest różnie i nie zawsze widać wszystko, bo sprzedawcy skrzętnie to ukrywają. No i nikt normalny nie patrzy podejrzliwie na każdą półkę, coby miało być na niej robactwo i brud..

P.S. Gdyby Animals celowo wrzucał do wielu swoich karm larwy owadów, to chyba finansowo w końcu źle by na tym wypadł, prawda? Chyba, ze mają jakiegoś złoczyńcę, który chce zniszczyć firmę i w wielu oddziałach znalazł sobie zwolenników..

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

nie uważam że to winna producenta tylko jak już inni mówili to wina złego przechowywania pokarmu a tak na wagę to chyba najlepiej wiesz co kupujesz i co tam jest

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ]