Warto zajrzeć Regulamin

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: mam szynszyla, błagam o pomoc
Zaglądacz

Mam od wczoraj szynszyla, znajoma znalazła go na klatce schodowej, poprosiła żebym go przetrzymała, bo stwierdziła że mam tyle zwierząt,że moge go przetrzymać,właściciel nadal sie nie znalazł. Szynszyl zostaje!! bo jest wspaniały. Kupiłam mu jedzenie dla szynszyli, siano, trociny i poidło. Ale on chyba nie je i raczej nie pije. Chyba gwizdże w nocy, ja śpie tak że mnie nikt nit obudzi, ale mama tak twierdzi. Napiszcie mi prosze czym go karmić i co ja mam robić. Jeszcze nigdy nie miałam takiego zwierzatka i po prostu nie wiem, a nie jestem w ogóle przygotowana.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz

dodam jeszce że mój szynszylek, ma obcięty kawałek ogonka i poranione uszko, już wszystko jest zagojone. I boje sie go wypuścic z klatki, bo nie ma warunków żeby odizolowac inne zwierzęta, a pies chyba sie z nim nie zaprzyjaźni, bo jak go tylko widzi, to az sie trzęsie i z tego co widze to chce go zjeśc, a koty nic mu nie chca zrobić, ale jak beda sie z nim bawic to nie zrobia mu krzywdy? A on nie schowa sie gdzieś, ma dużo zakamarków w moim pokoju z których bym go nie wyciagnela. Moge sie jakos dowiedziec ile ma lat, albo miesiecy, weterynarze sie chyba na takich zwierzatkach nie znaja. Bo jak byłam z królikiem, świnkami, albo ptakami to mnie odsyłali...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Zajrzyj do poradnika,poprzeglądaj stronki i blogi o szynszylach.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Brykacz

Hmm przede wszystkim musisz mu kupić dużą klatkę, najlepiej wysoką z pułeczkami, bo to zwierzaki, które lubią skakać. Do klatki musisz włożyć naczynie ze specjalnym piaskiem, który kupisz w sklepie zoologicznym, oraz specjalne jedzenie i smakołyki, które również nabędziesz w zoologicznym. Ponadto dobrze by było jakbyś wsadziła mu gałęzie najlepiej z jabłoni albo leszczyny na których będzie scierał zęby, może być również wapienko. Następnie możesz mu zrobić jakieś huśtawki, hamaczki i domek.

To płochliwe zwierze, także oswajanie zajmie Ci sporo czasu. Musisz byc cierpliwa i wynagrodzić mu wszystkie krzywdy. Na początku wypuszczaj go na jakąś godzinę aby pohasał po pokoju. Zabezpiecz na ten czas wszelkie zakamarki i kable, gdyż to bardzo ciekawskie zwierzątko. Miej oczy dookoła głowy kiedy będzie go wypuszczać.

Cóż..jesli o czymś zapomniałam to pytaj jeszcze :) Życzę powodzenia

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzomaniak

Ja mam dla Ciebie radę, skoro masz dużo zwierząt i nie masz jak wypuszczać szylka to go oddaj, bo szylek , który dużo siedzi w klatce ma zły metabolim,jest osowiały i tak naprawdę nie da się go wtedy oswoić, więc ja na twoim miejscu napisałabym ogłoszenie i znalazła mu dobry dom.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Rozgryziony
Awatar użytkownika

Dobrze że go wziełaś i zaopiekowałaś się. Mam pytanie czy mogła bys wyprowadzić wszystkie zwierzeta z pokoju przynajmniej na 2 h <mówię o kocie i psie> i wypuścic szylka <zakrywając miejsca w które mógł by się schowac>. Nie oddawaj go tylko go oswajaj. Dośc już się to zwierze namęczyło a wierzę że zapewnisz mu wiele miłości!!!

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz

Byłam dzis u weta, powiedział że to samiczka i ma ruje. Powiedział że jest dorosła i że ogonek ma ucięty lub ktos przycial jej drzwiami, w co chyba nie wierze. rany na uszach i ciele, są nie groźne, ale nie wie skąd. Przeczytałam o rodzynkach i dałam jej 3, a potem karme dla szynszyli i je b. mało, ale je. Dostałam od znajomych klatke, wysoką i zrobiłam w niej dwie półeczki. Klatka ma 3 wejścia, jedno jest duże, przy kuwecie i to wejście połączyłam z dużą klatką , która ma cały bok otwierany, jest po króliku. Myśle że dopóki nie kupie dużej, porządnej klatki nic Jej się nie stanie. Nie wiem według mnie nie jest Jej u mnie źle. Moge zakryć wszystkie zakamarki i wypuścić ja u mnie w pokoju, ale musiałabym zastawic czymś drzwi bo koty potrafią je otworzyć, ale oczywiście się da.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

Na wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz na tej stronce:
http://www.szynszyla.nonet.pl
Powodzenia z maluszkiem,
Często drap go za uszkiem :)!!

100 post 20 Marca godz. 16:38 :)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Rozgryziony
Awatar użytkownika

Ganja i tak trzymaj jak by co sluże ci pomoca. A z tymi rodzynkami nie przesadzaj i daj ej 2 na tydzień. Spraw jej kolby to może chociaz to zje. Pozdrowienia i w ogóle (!) trzymaj się i napisz jak ją nazwałaś, a wet ci powiedział ile ona ma lat?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzomaniak

Podaj jej też wapienko i jakieś gałązki, spróbuj jakoś urozmaicić klatkę i przede wszystkim codziennie wypuszczaj i dużo się nią zajmuj, to szybko powinna wrócić do pełni formy.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryźnięty
Awatar użytkownika

Jak ktos mogł zostawic szylka i to jeszcze w takim stanie!!! to straszne !!! zachowałas sie bardzo odpowiedzialnie przygarniajac go ale jesli nie masz dla niego warunkow i nie mozesz go wypuszczac to naprawde powinnas pomyslec o tym zeby znalezc dla niego nowa rodzine bo biedaczysko moze całkowicie zeswirowac i nawet zrobic sobie krzywde w klatce... :?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Rozgryziony
Awatar użytkownika

A może szylka uciekła sama i nie umiała sobie znaleźć drogi powrotnej?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzomaniak

Takie gdybanie nie ma sensu, ale możesz wywiesić ogłoszenia, bo jakby moja szylka uciekła to byłabym vbardzo wdzięczna uczciwemu znalazcy.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz

kup jej jeszcze zioła :)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Brykacz
Awatar użytkownika

kaska26 pisze:
kup jej jeszcze zioła :)

przydałyby się jeszcze witaminki w postaci granulatu z vitakraftu ;)

100 post 20 Marca godz. 16:38 :)

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz

Wet nie wie ile ma lat, jest dorosła. Ma na imię Żul, bo siedziała na klatce schodowej. Imie otrzymała od razu i nie wiedziałam że jest dziewczyną. Zajmuje sie nią duzo, ale ona jakaś bardziej dzika sie zrobiła i pogryzła mnie juz nawet. Wet powiedział że chyba ma ruje. Może przez to mieć humory??jak kazda kobieta?? Co do tego że uciekła sama. W bloku znam każdego, a raczej kazdy zna mnie i wiem kto ma jakie zwierzęta. A musiała być z mojego bloku, bo była na 11 pietrze i nie wierze że taka przerazona chodziła na zewnątrz i jak ktoś otworzył drzwi to weszła, a poza tym ogłoszenia wywiesiłam na każdej klatce i na całym osiedlu. Mysle że ktos ją wyrzucił, ale dziwie sie czemu, bo miałam kiedys na przetrzymanie świnki morskie, króliki, ptaki i sa bardziej kłopotliwe. A ona nie hałasuje bardzo w nocy, tylko rano jest troche nasmiecone wokół klatki :D

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Gryzomaniak

Ojej Żul, ale ją skrzywdziłaś :P Samice podczas ciąży mogą być agresywniejsze, ale weź też pod uwagę, że to zwierzątko zostało skrzywdzone przez ludzi, więc jej oswojenie będzie trwało dłużej. Jej zaufanie zostało nadużyte, więc musisz się postarać by jej do siebie nie zrazić

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
^Profesjonalista
Awatar użytkownika

Żulica Żulcia Żuleńka :D świetne imię :)!
wiesz co? nie oddawaj jej. Jesli ktoś ją wyrzucił to i tak jej nie przyjmie i nie chce.... A u ciebie będzie miała na pewno dobrze, a o to chodzi przecież :)
no, chyba ze jej nie mozesz zatrzymać, to juz inna sprawa. wtedy oddaj w dobre ręce, a nie do poprzedniego własciciela...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Tuptuś

halo Ganja, jak tam szynszylek? podjęłaś decyzję czy zostaje u Ciebie ?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Zaglądacz

Żuliczka czuje sie dobrze. Chociaż nie cierpi jak ją wyciagam z klatki, strasznie sie wtedy denerwuje, jak jest juz do mnie przytulona to wszystko jest w porządku. Gdy puszcze ja w pokoju, to nie ma szans żeby ja złapać, bo ucieka. na pewno (!) zostanie. Zrobie jej fotki i wkleje. Zobaczycie jaka jest piekna.
Mam prośbe jesli ktokolwiek usłyszy, że ktos chciałby królika to niech napisze. Znam człowieka, który ma, nie zajmuje sie nim w ogóle, chciałby go oddać. Z tego co wiem to samiczka, barana turynskiego, chyba, ja sie na królikach nie znam, ma kłapciate uszka. ma około 3 lata, jest b. duża. Nie jest nigdy wypuszczana, ale podobno lubi sie przytulac. Nie wiem czy ktoś może chcieć, dużego, dorosłego królika, ale może. jest nieudanym prezentem i w dobrej wierze została wzieta, ale jej właściciel wraca puźno z pracy, czasem w ogóle na noc nie wraca i nie ma czasu sie nia zajmować. Królik jest w Krk, ale mysle że gdzies blisko mógłby go dowiesc. Wiem że to forum dla szyli, ale...

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna