Warto zajrzeć Regulamin

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: agresywny chomik 2
Tuptuś
Awatar użytkownika

Gdy go biore to jagby mnie wąchał i zaczyna gryść ,wasze poprzednie porady nic nie dały (oswajanie)

Tytuł: Re: agresywny chomik 2
Gryźnięty
Awatar użytkownika

Nie widziałam poprzednich porad... No cóż... Dawno mnie na forum nie było. A ten chomik to twój mam rozumieć nowy i go oswajasz? Zakładam, że tak. Hmm... Może powinieneś dać mu więcej czasu na oswojenie się z nowym domem?
To twój pierwszy chomik?

A mój chomik tak robi. Z tym, że on tak lekko gryzie i zazwyczaj tuż po tym, gdy coś jadłam. Chyba czuje zapach jedzenia i chce sobie pojeść.

Nie wiem o co chodzi twojemu. Może po prostu się jeszcze nie przystosował. Nie wszystkie chomiki tak łatwo oswoić... :wink:
Powodzenia.

Bywalec
Awatar użytkownika

A jaki to chomik,jeśli to roborek to z własnego doświadczenia,że nie oswoi się,może w malutkim stopniu,ale nigdy nie wchodzi na rękę itp...

a może przed wzięciem go na ręce jadłeś coś i on tagże by to chciał tak jak pisała Ewelci@?

Tuptuś
Awatar użytkownika

mam chomika dżungarskiego , gdzy miał 6 mies dostałem go od koleżanki mojej mamy na początku zachowywał sie normalnie tak przez około 2 mies i w tedy zaczął być agresywny

^Profesjonalista

Dziki ;) próbuj dalej, a jak się nie uda no to cóż :) gryzącego chomika też da się wyciągać, żeby sobie pobiegał a nie musisz koniecznie go macać w rękach ;)

Zaglądacz
Awatar użytkownika

Moze dlatego ze czuje jedzenie na race lub sprawdza co to jest?

Zaglądacz
Awatar użytkownika

Chomiczki nie lubią zapachu niektórych perfum, mydeł o mocnym zapachu itp... Może przed wzięciem go na ręce używałaś takich rzeczy,
a twój chomiczek nie czuję po prostu twojego zapachu, i się boi, przez co gryzie...

Zaglądacz
Awatar użytkownika

z mojego doświadczenia wynika, że przyczyn może być parę.
Jak pisali poprzednicy może albo nie tolerować jakiegoś zapachu, którym pachniesz- mydła bądź perfum, albo wręcz przeciwnie- ręce pachną Ci jedzeniem i dlatego chomik gryzie. Zwierzak może też nie mieć ochoty wychodzić, może być zaspany- czy aby na pewno nikt nie chciał go przypadkiem wyciągać siłą? Jeżeli tak było chomiczek może się po prostu bać. Proponuję dać mu 2-3 dni spokoju a potem włożyć rękę ze smakołykiem wdo klatki i pogłaskać go delikatnie jak będzie jadł. Parę takich prób i powinien już spokojnie dać się wziąć na ręce, nie gryźć.
Napisz jak postępy, pozdrawiam:)

Tuptuś
Awatar użytkownika

Przed braniem go myłem ręce w mydle.Po 2-3 dniach spokoju udało sie gryzie w znacząco mniejszym stopniu :D dzięki

Bywalec
Awatar użytkownika

ja znam taki sposob, ze reke wkladamy do akwarium w ktorym mieszka chomik i trzymamy ja przez kilka minut kilka razy dziennie, aby chomik mogl sie przyzywczaic. No z tym jedzeniem to tez dobry pomysl, ale chomik moze wtedy kojarzyc reke z kuchnia, albo cos w tym stylu :P Radzil bym codziennie o tej samej porze probowac spokojnie brac go na reke. Powinien przekonac sie, ze nie masz zlych zamiarow.
moj chomiczek to mi juz paluszki wylizuje :P

Zaglądacz

To ja odświeżę.
Mam chomika już trzeci rok. Pierwsze półtora- dwa lata byłam bardzo zadowolona, oswoiłam go, brałam na ręce, wypuszczałam do pokoju. Nie miałam z nim żadnych problemów.
Jednak moi rodzice zdecydowali się na kota, wtedy zaczęły się cyrki.
Chomik potrafił przecisnąć się przez pręty i wyjść z klatki! Uciekł tak parę razy, aż musiałam klatkę owinąć cyną. Zaczął się robić coraz bardziej agresywny, kilka razy ugryzł mnie do krwi.
Kota mamy już jakiś rok czy dwa, a z chomikiem teraz mam okropny problem. Nie jestem w stanie mu nawet zmienić trocin. Wcześniej podsuwałam mu drugą klatkę i sam przechodził, teraz już nie chce przejść. Wzięłam bardzo grube rękawiczki, jednak on gryzie je, może się przegryźć nawet przez ten gruby materiał. Szuka tylko jakiegoś wyjścia, przejścia żeby się uwolnić.
Co mam zrobić? Żadne próby podsuwania mu ręki nie przejdą, automatycznie moja ręka się cofa, już tyle bólu mi zadał że można to porównać do próby dotknięcia gorącego palnika: wiesz, że jest gorący i jakiś nerw każe się cofnąć.
Jestem pełna wyrzutów sumienia, że przestałam się z nim bawić, rzadko mu zmieniam trociny ale kurczę, nie potrafię nic z tym zrobić. Czuję, że chomik się męczy, chociaż jak jest już stary to może lepiej że nikt mu 'nie zawraca głowy'. Ale żebym chociaż mu mogła klatkę wyczyścić!

Dzikusek
Awatar użytkownika

Ja raczej problem widzę w obecności kota w domu, a nie agresywności chomika. Gryzoń czuje drapieżnika i robi wszystko by ocalić życie. Instynkt podpowiada chomikowi, że klatka jest swoistym talerzem dla kota, bo jak w niej jest to ma ograniczone pole manewru - stąd ucieczki. A gryzienie, bo chomik czuje, że jesteś cała w zapachu kota, teraz tym bardziej, bo koty linieją i ich kłaki są wszędzie, zatem nawet jeśli myłaś ręce, a położysz rękę na krześle czy kanapie gdzie leżał kot jakiś zapach przechodzi. A jeśli kot jest niekastrowany to tym bardziej zapach jest wyczuwalny.

Twój chomik czuje się, jakby był w klatce swojego przyszłego mordercy. I to go stresuje i budzi agresję.

Potrafię być urocza, ale zazwyczaj mi się nie chce.

Zaglądacz

Strzyga pisze:
Ja raczej problem widzę w obecności kota w domu, a nie agresywności chomika. Gryzoń czuje drapieżnika i robi wszystko by ocalić życie. Instynkt podpowiada chomikowi, że klatka jest swoistym talerzem dla kota, bo jak w niej jest to ma ograniczone pole manewru - stąd ucieczki. A gryzienie, bo chomik czuje, że jesteś cała w zapachu kota, teraz tym bardziej, bo koty linieją i ich kłaki są wszędzie, zatem nawet jeśli myłaś ręce, a położysz rękę na krześle czy kanapie gdzie leżał kot jakiś zapach przechodzi. A jeśli kot jest niekastrowany to tym bardziej zapach jest wyczuwalny.

Twój chomik czuje się, jakby był w klatce swojego przyszłego mordercy. I to go stresuje i budzi agresję.

Ja się domyślam, że to przez to. Kot co prawda jest wysterylizowany, ale i tak chomik czuje zagrożenie. Echh, a mówiłam rodzicom żeby poczekać te 2-3 lata, żeby nie 'łączyć' chomika i kota ;/
Tylko co tu zrobić? Zwierzęcia, jednego ani drugiego, przecież się nie pozbędę. Dziś jakoś tata mi pomógł zmienić trociny. Btw zauważyłam jasną plamkę na oku chomika- może oślepł? I przez to jeszcze bardziej stał się agresywny, bo musi opierać się na słuchu i węchu?

Dzikusek
Awatar użytkownika

Chomiki raczej mają słaby wzrok, ale mógłby zobaczyć to oko weterynarz, tak na wszelki wypadek. Niestety to będzie kolejny stres dla gryzonia :(

Potrafię być urocza, ale zazwyczaj mi się nie chce.

Bywalec
Awatar użytkownika

pewnie przyczyną jest kot, bo jak sama mówisz wtedy to się zaczęło

mój kot się boi chomika, a chomiki (oba) mają go gdzieś, może to przez to, że on już tu mieszkała wcześniej

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]